PALMİYE KOLEKSİYONU / RHEA'S PALM COLLECTION 

Yıl 2013. Aylardan Kasım. Üsküdar'daki evimden ayrılmaya karar verdiğim, ev aradığım bir hafta. Bir gün içerisinde buluverdiğim bir ev. İçine girer girmez dışında ne var diye baktığım pencerelerin ötesinde bir de ne göreyim: bir palmiye! Aldı beni benden bu tek bir palmiye dedim tamamdır burası, ev olabilir, o palmiye bana, ben ona baktığım sürece. Aradan geçti iki sene yıl oldu 2015 çıktı karşıma bir cümle: "Tek bir palmiyeye baksan en büyük seyahattir". Cümle nerede çıktı karşıma, vahiy mi indi, ben mi yazdım, bir yerde mi okudum, bütün bunlar bir muamma. Ama çıktı ya bir kere karşıma, başladı bende bir macera. Bakar oldum yanından geçtiğim her palmiyenin gövdesine, taçlarına, yapraklarına. Ve evet her biri götürdü beni ayrı bir yolculuğa. Sonra bir gün, aldım elime kalemlerimi başladım bu karşımda duran palmiyeyi resmetmeye!

Derken gördüğümle hayalim birleşti ve oluverdi işte bu yukardaki! Derken aradan yine bir sene geçti ve oldu 2016. Bu sefer bir Şubat ayıydı ve tamam dedim ne var ne yoksa çıkarıp bakmak istiyorum. Benden taşsın, benden çıksın ki bir şeye dönüşüversin! Özgürleşsin! Ve böylece doğdu RHEAWORKS. Evet benim için tek bir palmiyeye bakmak gerçekten bir seyahat oldu ve olmaya devam ediyor. 

Bugün ise seyahate yeni bir yol eklendi. Bir arkadaşım gördüğü bir palmiye resmini seni hatırladım bak diyerek benimle paylaştı ve bende bir ışık yaktı! Küçük bir oyun oynamaya ne dersin? Nerede bir palmiye görsen ve ben gelsem aklına benimle paylaşabilir misin? 

Fotoğrafları instagram'da #rheaspalmcollection ve #rheaworks hashtagleri ile paylaşabilirsin ve beni husnecigdem hesabımdan tag'leyebilirsin.  Instagram kullanmıyorsan da info@rheaworks.com'a gönderebilirsin! Nerede çektiğini yazabilirsen bir de, beni çok mutlu edersin! Biraz yakından bakınca sen de göreceksin ki hepsi birbirinden ayrı, her birinin senin için de bir yolculuk olmasını diliyorum!

Koleksiyonumuzun ilk üç fotoğrafı hazır! Fotoğraflar burada birikecek, bakalım bütün bunlar bizi nereye götürecek! Soldaki Cihangir (bütün bu hikayeyi başlatan malum palmiye), ortadaki Büyükada'dan bana bu ilhamı veren Çiğdem'den! Üçüncüsü ise Los Angeles'ta yaşayan arkadaşım Sera'dan, Sera Alper aynı zamanda bu websitesinin de tasarımcısı. 

      CİHANGİR // Hüsne Çiğdem              BÜYÜKADA // Çiğdem Çağlayan         LOS ANGELES //Sera ALPER

    İZMİR //  Billur Güventürk                   BODRUM // Dilcun Doğan                     ÇEŞME / /Begüm Levent

     BARCELONA // Atike Uğurlu                       İZMİR // Özge Özöner            BODRUM // Ayşegül Akyüz

            FAS // Gürsel Bektaş                BEVERLY HILLS // Billur Güventürk     ANTALYA // Nisa Coşkun

SANTA MONICA PIER // Dena OConnor     İZMİR // Billur Güventürk            İSTANBUL // Buket Polat

    

         PARİS // Bengü Odabaş                  KAZ DAĞLARI // Zeynep Esin              ITALYA // Ceren Volkan

     ANTALYA // Nisa Coşkun

                                                               SELANİK // Birnur Temel                                            

 ANTALYA // Müjde Bideci

                  MEXICO // Gültekin Çiğdem                                        KÜÇÜKKUYU // Selin Güleç Yakın

                     SPAIN // Pablo Picasso                                                 CALIFORNIA / Jacob Bates

                                             MODA // Erhan Başaran                                              

GÜMÜŞLÜK / Selin Ongun